Zaproszenie na lato w Republice Ściborskiej

Republika Ściborska jest położona w samym centrum Obszaru Dzikich Mazur (najbardziej dzikim rejonie Mazur), na terenie gminy Banie Mazurskie. To autentyczne odludzie, kilometr od malutkiej wioski Ściborki,  na skraju Lasów Skaliskich i Gór Klewińskich. 

Tu nie ma zasięgu telefonu, a wokół tylko las, pasące się krowy i dzikie zwierzęta...To rejon Polski o najczystszym powietrzu, ”polski biegun zimna”, o naturalnym krajobrazie, niezmienionej starej zabudowie wsi. Tu wilki, dziki, jelenie dosłownie podchodzą do ogrodzeń...

W OSADZIE ZNAJDUJĄ SIĘ: muzeum kultury indiańskiej i eskimoskiej; galeria fotograficzna „U Jasia” (wystawa poświecona historii powstania książki „Lato Leśnych Ludzi”); galeria „U Olesia”, muzeum rodzinne, wioska indiańska (okres letni); chata maszera; czarna bania; stary dom z zachowaną czarną izbą; ruiny starego gospodarstwa; tradycyjne studnie z wodą pitną; największa w regionie hodowla psów zaprzęgowych ( 50 psów); koniki polskie; zabytkowa pasieka pszczół; 200-letni, drewniany dom właścicieli; rodzinne schronisko dla zwierząt; własne kąpieliska.

Dariusz Morsztyn Biegnący Wilk zaprasza do Republiki Ściborskiej wszystkich, którzy chcieliby spędzić czas wakacji w niekonwencjonalny sposób:

WOLONTARIAT I PRAKTYKI NA TERENIE REPUBLIKI ŚCIBORSKIEJ - bez wątpienia będzie to dla Was  bardzo duże doświadczenie  i przygoda, ale też praca jest konkretna i trudna a życie skromne

OBÓZ PRZYGODOWY DLA RODZIN - 2 turnusy po 7 dni w prawdziwej naturze dla rodzin i osób indywidualnych

Galeria